NASZĄ MISJĄ JEST

Pomagać i wspierać pracowników zakładów optycznych w rozwijaniu kompetencji umożliwiających profesjonalne, bezpieczne i uczciwe świadczenie usług swoim klientom w zakresie kompleksowego doboru i wykonywania okularów korekcyjnych oraz innych pomocy optycznych. Brać odpowiedzialność za kształcenie pracowników i wpływać na ich postawę w dążeniu do realizacji celów zawodowych.


WIZJA

Kształcić pracowników zakładów optycznych w profesjonalnie i starannie przygotowanych kursach gdzie metody, narzędzia i ludzie wywodzą się ze sprawdzonych źródeł branży optycznej oraz biznesowej.


Największą wartością i gwarancją jakości jest nasz zespół.

profesjonalny dobór okularów

DOŚWIADCZENIE W OPTYCE ZDOBYWAMY OD 1999

Od 1999 do dziś budujemy doświadczenie w branży optycznej poparte pracą w salonach optycznych oraz pełnozakresowych laboratoriach optycznych, gdzie samodzielnie wykonujemy każdego rodzaju okulary.

Ponadto łączymy unikatowe doświadczenie budujące praktyczność naszych warsztatów, ponieważ jesteśmy:

  • dyplomowanymi i certyfikowanymi trenerami biznesu i coachingu z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu zajęć rozwojowych - w branży optycznej
  • dyplomowanymi optykami z wieloletnim doświadczeniem w salonach optycznych
  • dyplomowanymi optometrystami i refrakcjonistami, praktykującymi w gabinetach
  • doświadczonymi i wciąż praktykującymi menadżerami zarządzania zespołami sprzedażowymi (zarządzanie sprzedażą oparte na wskaźnikach biznesowych)

21
lat

DOŚWIADCZENIA W BRANŻY OPTYCZNEJ


8000
godz

PRZEPROWADZONYCH SZKOLEŃ W OPTYCE


10
lat

DOŚWIADCZENIA W SZKOLENIACH


750
godz

COACHINGU W OPTYCE

profesjonalny dobór okularów

Nasz zespół

Nasz zespół to Trenerzy Biznesu, którzy wywodzą się z branży optycznej i mają w niej kilkunastoletnie doświadczenie sprzedażowe, techniczne i optometryczne.

Ścieżka rozwoju

Z wykształcenia jestem technikiem optykiem, o specjalności: optyka okularowa i refraktometria. Ukończyłem Akademię Trenerów Biznesu Entrepreno oraz wiele kursów Train The Trainers w tym projektowanie i zarządzanie procesami szkoleniowymi czy w zakresie coachingu operacyjnego.

Doświadczenie

Swoją przygodę z optyka rozpocząłem w 2005 roku. Jako absolwent Szkoły Optycznej w Łodzi, doświadczenie w zawodzie zdobywałem jako doradca klienta oraz laborant, wykonując wszelkiego typu okulary na różnych automatach szlifierskich. Od 2007 roku do dnia dzisiejszego realizuję się jako trener i optyk. W moim dorobku jest kilkanaście autorskich projektów szkoleniowo-dydaktycznych, w tym zaprojektowanie i wdrożenie platformy e-learningowej dla organizacji zatrudniającej ponad 1000 pracowników, wraz z kilkudziesięcioma kursami dostępnymi on-line.

Moja osobista misja zawodowa

Jako trener:
Wzmacnianie stabilnego wzrostu branży optycznej i przez rozwój kompetencji oraz fachowej wiedzy jej pracowników.

Jako optyk:
Dostarczanie swoim klientom nowoczesnych rozwiązań okularowych, dobranych i wykonanych zgodnie ze sztuką optyczną.

Ścieżka rozwoju

Jestem absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego na wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii o specjalności Zarządzanie. Ukończyłem certyfikowaną Szkołę Trenerów Biznesu MODERATOR oraz liczne kursy trenerskie Train The Trainers między innymi w zakresie coachingu operacyjnego, projektowania szkoleń czy zarządzania zespołami trenerskimi.

Doświadczenie

Ponad 15 letnie doświadczenie w branży optycznej począwszy od stanowiska Doradcy Klienta przez pracownika laboratorium optycznego z linią generatorów oraz maszyn torycznych po menadżera zarządzającego kilkoma zespołami salonów optycznych. Moją karierę realizuję do dzisiaj jako Trener Biznesu, Konsultant i Menadżer Zarządzający sprzedażą. Na swoim koncie posiadam kilkanaście autorskich projektów szkoleniowo – doradczych w branży optycznej oraz poza nią. Realizowałem długoterminowe projekty dofinansowywane ze środków UE dla znanych marek w Polsce. Projektowałem, tworzyłem i wdrażałem kilkanaście projektów blended – learning czyli połączenie szkoleń w formie warsztatów w sali szkoleniowej z kursami e-learningowymi on-line. Zajmuję się także procesami rekrutacji oraz projektami Assessment i Development Center.

Moja osobista misja zawodowa

Zarządzanie pracownikami w roli Team Leadera oraz rozwijanie kompetencji w kierunku budowania indywidualnych ścieżek kariery – dopasowanych do osobistych predyspozycji zawodowych. Moją motywację do pracy napędza osiąganie sukcesów przez pracowników dzięki mojemu zaangażowaniu w ich rozwój.

Ścieżka rozwoju

Z wykształcenia jestem pedagogiem i psychologiem. Od 2017 roku jestem również optometrystą. Ukończyłem certyfikowaną Akademię Trenerów Biznesu LAB w Katowicach oraz liczne kursy trenerskie Train The Trainers. Jestem certyfikowanym Life i Business Coachem Organizacji ICC.

Doświadczenie

Swoją karierę z optyką rozpocząłem prawie 18 lat temu jako Doradca Klienta. Moja praca w salonie była również połączona z pracą w laboratorium optycznym. Potem jako menedżer zarządzałem salonem. Od 2008 do dziś realizuję się jako trener. Na swoim koncie posiadam kilkanaście autorskich projektów szkoleniowo – doradczo – rozwojowych w branży optycznej. Dodatkowo zajmuję się coachingiem jak również pracą w salonie optycznym.

Moja osobista misja zawodowa

Jako trener – rozwijanie kompetencji pracowników branży optycznej, by stawali się lepszymi fachowcami, jako coach – podnoszenie jakości życia oraz skuteczności w realizowaniu i osiąganiu celów wszystkich swoich klientów.